Powiększanie ust to popularny zabieg wśród pacjentów gabinetów kosmetycznych

Powiększanie ust jest popularną procedurą wśród pacjentów chirurgii estetycznej. W ciągu ostatniej dekady był to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej i wciąż rośnie jego popularność. Zabieg ma na celu zwiększenie rozmiaru ust danej osoby. Może być stosowany w celu skorygowania naturalnej asymetrii lub poprawy ogólnego wyglądu ust pacjenta. Istnieją dwa główne rodzaje procedur powiększania ust: wypełniacze iniekcyjne i implanty.

Wiele osób marzy o tym, by mieć zmysłowe usta, ale nie chce poddawać się chirurgicznym metodom powiększania ust. Na szczęście istnieją małoinwazyjne metody, np. takie polegające na podaniu kwasu hialuronowego, co pozwoli na nadanie ustom objętości. Po wizycie w klinice medycyny estetycznej możemy cieszyć się pięknym efektem pełnych ust.

Popularność zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust to popularny zabieg wśród pacjentów chirurgii estetycznej. Wiele osób jest niezadowolonych z rozmiaru lub kształtu swoich ust, co może prowadzić do niskiej samooceny, a nawet depresji. Wypełniacze ust to łatwy, nieinwazyjny sposób na poprawę wyglądu i zwiększenie pewności siebie.

Powiększanie ust jest szczególnie popularne wśród kobiet, które mają cienkie usta lub asymetryczne rysy. Powiększanie ust może być również stosowane w celu zmiany kształtu górnej lub dolnej wargi lub stworzenia pełniejszego łuku Kupidyna (górnej środkowej części górnej wargi).

Poza likwidacją zmarszczek i wypełnieniem rysów twarzy, u wielu pacjentów powiększenie ust zwiększa pewność siebie, ponieważ wyglądają oni młodziej i zdrowiej.

Na czym polega powiększanie ust kwasem hialuronowym? Co trzeba wiedzieć o powiększaniu ust kwasem hialuronowym?

Na obszar ust przed lub w trakcie zabiegu nakładany jest krem zawierający znieczulenie miejscowe. Jeśli pacjenci zgłaszają znacznie obniżony próg bólu, lekarz może przepisać silniejsze leki, podobne do tych stosowanych przy zabiegach stomatologicznych.

Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu kwasu hialuronowego w naskórek, celując w miejsca wymagające zmiany. Kwas hialuronowy ma postać krystalicznego, plastycznego żelu, który może wypełnić miejsca, w których pojawiły się zwiotczenia i zmarszczki.

Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym odbywa się poprzez wstrzyknięcie preparatu za pomocą mikrokaniuli. To pozwala uniknąć obrzęków i zasinień po zabiegu powiększania ust.

Jak duży dyskomfort powoduje zabieg zmiany kształtu ust z użyciem kwasu hialuronowego? Czy powiększanie ust boli?

Powiększanie ust jest stosunkowo bezbolesnym zabiegiem, który może być wykonany w gabinecie w znieczuleniu miejscowym. Pacjenci mogą odczuwać lekki dyskomfort, ale większość dolegliwości zniknie po wyjściu z gabinetu. Wszystko zależne jest od indywidualnych cech pacjenta.

Jeśli mamy wrażliwą skórę, zabieg powiększania ust może spowodować pewne zaczerwienienie i obrzęk w okolicy ust; ustąpi to w ciągu kilku dni.

Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym nie ma negatywnych skutków ubocznych ani ryzyka z nim związanego, jednak zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed poddaniem się jakiemukolwiek zabiegowi kosmetycznemu. Należy również pamiętać, że wyniki mogą się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak rodzaj skóry, ilość obecnego tłuszczu i pożądany rezultat.

Powiększanie ust nie jest dla każdego i są pewne sytuacje, w których należy go unikać – modelowanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest bezpieczną i skuteczną metodą poprawy wyglądu ust. Jest ona stosowana od wielu lat i uważana za doskonałą alternatywę dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Kwas hialuronowy to naturalnie występująca w naszym organizmie substancja, która zapewnia smarowanie i amortyzację stawów, więzadeł i ścięgien. Są jednak sytuacje, które nie pozwalają na wykonanie zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym, np.:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • stany zapalne skóry,
  • choroby układu immunologicznego,
  • aktywne infekcje, np. opryszczka.

Przed każdym zabiegiem koniecznie trzeba skonsultować się z lekarzem.

Artykuł powstał przy współpracy z gabinetem medycyny estetycznej w Opolu http://laser-opole.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.