Kawa speciality czyli najlepsza kawa o niezapomnianym smaku! Dlaczego warto wybierać kawę speciality?

Nawet jeśli nie jest się jeszcze koneserem kawy, to zapewne słyszało się określenie specialty coffee. Co ono oznacza? I dlaczego jest ona tak wyjątkowa? W dzisiejszym artykule zgłębimy te pytania i pokażemy, dlaczego kawa specialty to coś więcej niż tylko przyjemny poranny kop!

Speciality coffee – o co tu chodzi? 

Ponieważ zasługujmy na to, co najlepsze. Kiedy mówimy specialty, o czym mówimy? Kawa speciality smakuje lepiej. Jest smaczniejsza. Jest bardziej zróżnicowana i wszechstronna niż zwykła filiżanka kawy. Kawa specialty to coś więcej niż tylko porcja gorącej wody z dowolnym dodatkiem do napoju, który chcielibyśmy dodać: to doświadczenie, coś, czym można się cieszyć na wiele sposobów. Ale najpierw przyjrzyjmy się kilku najważniejszym różnicom między kawą specjalną a zwykłą.

Kawa speciality jest wyjątkowa pod wieloma względami. Choć kawa z segmentu specialty może być nieco droższa, to oferuje konsumentowi znacznie więcej niż przeciętna kawa. Otrzymamy smaczny i świeży napar, którego nie trzeba maskować dodatkowymi składnikami. Kawa specialty pobudzi też podniebienie w inny sposób niż inne rodzaje kaw, dlatego przemawia do wszystkich typów konsumentów – niezależnie od tego, czy wolą ziarna ciemno palone czy jasno palone, łagodne mieszanki czy mocne.

Kawa speciality to kawa najwyższej jakości, która jest produkowana z najlepszych ziaren i palona w specjalny sposób. Procedura palenia jest dokładnie kontrolowana, aby osiągnąć pożądany poziom palenia, co skutkuje jej charakterystycznym smakiem i aromatem. Smakuje znacznie lepiej niż zwykła kawa i polecamy jej spróbować!

Kawy speciality – co w nich takiego wyjątkowego?

Różnica między kawą specialty a innymi rodzajami kawy jest dość prosta: smak. Jakość użytego surowca, która w znacznym stopniu wpływa na ostateczny smak napoju, jest w tym segmencie znacznie wyższa. Podczas gdy kawy komercyjne są często produkowane z ziaren, które zostały poddane ekstremalnemu wypalaniu i obróbce chemicznej, aby przygotować je do pakowania, segment premium uważa za kluczowe zrównoważone pozyskiwanie, organiczne metody uprawy i staranne wypalanie w taki sposób, aby zachować wszystkie naturalne smaki.

Napoje kawowe wiecznie się zmieniają. Podobnie jak w przypadku wina. Czyj gust można jeszcze zaspokoić? Nawet jeśli codziennie pijeny filiżankę kawy, jest coś szczególnego w kawie specialty. Ale dlaczego? Dlaczego tak jest? Ponieważ w filiżance znajduje się coś więcej niż tylko kawa. Cała historia samego produktu – w tym wzrostu, obróbki i przetwarzania – jest bardziej znacząca, gdy się ją zna.

Kawa speciality do alternatywnych metod parzenia i nie tylko

Wyobraźmy sobie napar, który jest czysty, delikatny i naturalnie słodki. Dobrą w odczuciu kawę speciality, w której smaki i aromaty surowca prześwitują w znacznie delikatniejszy sposób niż w zwykłej kawie. To właśnie nazywamy kawą specialty. Kawa speciality charakteryzuje się różnorodnością w smaku, ale zawsze jest pełna smaku i aromatu. Ponieważ każdą kawę z tego segmentu można zaparzyć na wiele różnych sposobów, aby uzyskać idealną filiżankę – dziś istnieje wiele sposobów, na które możesz wykorzystać swój ulubiony napar.

Kawa specialty to coś więcej niż tylko ziarna i woda. To opowieść o pasji, o rolnikach, ich rodzinach i ziemi, to ich historie i wartości, z którymi wszyscy możemy się identyfikować. Kupując kawę specialty, przyczyniamy się do wprowadzania pozytywnych zmian na świecie. Wspieramy zrównoważony rozwój, wartości sprawiedliwego handlu i wysokiej jakości standardy w całym łańcuchu dostaw.

Kawa Specialty to szczytowe osiągnięcie w produkcji kawy. Najbardziej aromatyczne kawy pochodzą z ziaren, które zostały starannie zebrane ręcznie, zebrane i posortowane przez palarnie, które następnie wypalają je do perfekcji. Mieszanki Specialty są bardziej złożone niż typowa filiżanka kawy, mogą być mniej kwaśne lub owocowe, a często bardziej bogate, słodkie i aksamitne w konsystencji.

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem internetowym https://coffeelove.pl oferującym kawy, herbaty, ekspresy do kawy i wiele więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.