Pozycjonowanie stron Katowice – samemu czy przy pomocy agencji SEO?

Pozycjonowanie stron internetowych to złożona i ciągle rozwijająca się dziedzina. Nie można powiedzieć, że jest ono dobre lub złe w ogólnym rozrachunku. To, że niektóre firmy próbują znaleźć nowych klientów wszelkimi możliwymi sposobami, nie oznacza, że wszystkie firmy tak robią.

Niestety dla wielu osób pozycjonowanie stron www kojarzy się z telefonicznymi oszustami, którzy namawiają do podpisania rocznej umowy bez możliwości wypowiedzenia, bo efekty będą tak rewelacyjne, że nikt nie będzie o nim mówił. Po czasie może okazać się, że jest zupełnie inaczej niż zakładaliśmy.

Czy proces pozycjonowania stron jest trudny? Samodzielne pozycjonowanie Katowice

Jeśli zadajesz sobie pytanie, czy SEO jest trudne, spieszymy z odpowiedzią – tak, jest to zadanie trudne, a do tego czasochłonne. I to niezależnie od tego, czy prowadzisz stronę internetową, sklep internetowy, czy świadczysz usługi. Jeśli SEO ma być skuteczne, wymaga wiedzy i doświadczenia. Wyszukiwarka Google rządzi się swoimi prawami, a algorytmy są stale aktualizowane. Nie po to, by utrudniać życie właścicielom stron walczącym o jak najwyższe pozycje, ale po to, by użytkownicy otrzymywali jak najbardziej trafne wyniki wyszukiwania.

Kolejną zmienną utrudniającą SEO są działania podejmowane przez konkurencję. Jeśli działasz w niszowej branży, masz szczęście – nie będziesz miał zbyt wielu konkurentów w walce o najwyższe pozycje w Google, a pozycjonowanie Twojej strony będzie łatwiejsze. W takim przypadku czasami sama optymalizacja wystarczy, aby zobaczyć pierwsze wyniki.

/Obraz autorstwa KamranAydinov na Freepik

Jeśli jednak Twoja niszowa branża ma wielu konkurentów, to warto byłoby pomyśleć o innych sposobach na to, aby Twoja strona została zauważona przez Google. Może to obejmować założenie profili w mediach społecznościowych dla Twojej firmy (Twitter i Facebook są świetnymi miejscami do rozpoczęcia) lub po prostu tworzenie wysokiej jakości treści na swojej stronie (pomaga to w rankingach wyszukiwarek).

SEO to temat niezwykle złożony. Jeśli nie masz doświadczenia w tej materii, radzimy jednak nie decydować się na samodzielne działania. Agencja SEO zajmuje się skuteczną i kompleksową optymalizacją stron internetowych pod kątem wyszukiwarek, w tym przede wszystkim Google. Usługi pozycjonowania, świadczone przez agencje SEO dają szeroki wachlarz możliwości. Jednak efekty działań SEO nie przychodzą od razu. Musimy uzbroić się w cierpliwość. Proces pozycjonowania stron internetowych przynosi efekty dopiero po kilku miesiącach.

Kim jest specjalista SEO search engine optimization?

Specjaliści SEO, zwani również pozycjonerami, to osoby odpowiedzialne za nic innego jak za Twoją pozycję na tle innych firm z Katowic (pozycjonowanie lokalne) jak i całej konkurencji. Rzecz w tym, że nie tylko w wyszukiwarce Google czy innych, gdyż koreluje ona również z kondycją Twojego biznesu w ogóle. Jeszcze niedawno, przed pandemią, nie było to takie oczywiste, ale teraz, gdy większość biznesów przeniosła się do sieci, konkurencja wzrosła jeszcze bardziej. W jaki sposób pozycjonerzy osiągają swoje cele? Rzesze ludzi kojarzą SEO z pisaniem tekstów z użyciem odpowiednich słów kluczowych. Choć mają sporo racji, to tak naprawdę jest to niewielka część działań specjalistów z tej branży.

Podstawową funkcją pozycjonerów jest umieszczenie Twojej strony www na szczycie w wynikach wyszukiwania. W ten sposób zyskujesz większy ruch i klientów. Gdybyśmy jednak chcieli być jeszcze bardziej szczegółowi i wyjaśnić, jak działają, to powiedzielibyśmy, że są oni odpowiedzialni za:

  • Optymalizację Twojej strony internetowej pod kątem wyszukiwarek;
  • Zwiększanie jej widoczności za pomocą różnych technik;
  • Zwiększenie ruchu i sprzedaży;
  • Poprawę świadomości marki;
  • Tworzenie treści, które przyciągają odwiedzających

Pozycjonowanie stron www przez agencje SEO

/Obraz autorstwa rawpixel.com na Freepik

Agencja SEO to świetna opcja dla firm, które chcą wyprzedzić swoją konkurencję. Oszczędza ona swoim klientom wiele czasu, ponieważ profesjonalnie zajmuje się tym, na co oni musieliby poświęcić cały swój czas. Usługi SEO nie są tanie, ale rezultaty, jakie przynosi, z nawiązką się zwracają. Wszystko zależy od tego, czego klient oczekuje od agencji. Agencja dysponuje zastępem pozycjonerów, którzy potrafią przyspieszyć w znacznym tempie, a i wtedy strategia ta może być bardzo długa, a czasem nawet uciążliwa. Specjaliści muszą zwracać uwagę na czynniki rankingowe, do których należą user experience, linki i przyjazność dla urządzeń mobilnych.

Dla Google oprócz stron, które wyglądają tak, jak tego oczekują, najważniejsze jest to, jak zachowują się na nich użytkownicy. Stąd jeśli treść jest angażująca, a użytkownicy wędrują po naszej domenie, tak boty zinterpretują to pozytywnie dla naszej pozycji.

Audyt SEO optymalizacja- Katowice pozycjonowanie stron

Audyt to dokument, który pomaga określić stan naszego pozycjonowania, który jest wypadkową wszystkich wymienionych wcześniej czynników. Agencja ma za zadanie sporządzić taki dokument, aby wiedziała na czym stoi jej potencjalny klient, a także, aby wiedziała jaką strategię powinna przyjąć, aby mu pomóc.

Audyt opiera się na badaniu rynku, konkurencji oraz innych podobnych projektów. Głównym celem jest sprawdzenie, jak różne firmy reagują na zmieniające się trendy w ich branżach. Pomoże to Twojej agencji zrozumieć, jak mogą lepiej pozycjonować Cię na tle konkurencji.

Czy warto wydać pieniądze na agencję SEO?

Odpowiedź, jak zawsze, brzmi: to zależy. Oczywiście nie każdy będzie potrzebował takiej usługi, gdyż sporą część usług SEO możemy wykonać sami. Wymaga to jednak dużej wytrwałości i czasu na wykonanie działań, których efektów możemy nie widzieć przez wiele miesięcy, a w przypadku błędnych działań możemy ich nigdy nie zobaczyć, a nawet sobie zaszkodzić. Jeśli zależy nam na pojawieniu się na wysokiej pozycji, uzyskaniu większego ruchu na stronie czy wzmocnieniu wizerunku w sieci, to wybór odpowiedniej agencji SEO może okazać się kluczowy. Warto przy tym przyjrzeć się profilowi agencji, jej portfolio oraz recenzjom zadowolonych lub mniej zadowolonych klientów. Specjaliści SEO są też zazwyczaj specjalistami od płatnych wyników wyszukiwania, więc z pewnością będą wiedzieli, jaką strategię pozycjonowania wybrać w naszym przypadku.

Działania SEO nie są tanią usługą, nie przynoszą szybkich rezultatów, a pierwsze efekty pozycjonowania zauważalne są dopiero po jakimś czasie. Niemniej jednak dla dobra naszej strony www w Katowicach, powinniśmy przynajmniej pomyśleć o optymalizacji, jeśli chcemy mieć jakiekolwiek znaczenie w sieci. Pamiętajmy, że zawsze warto zapytać o bezpłatną wycenę. To my decydujemy się na właściwe dla nas skuteczne pozycjonowanie.

___________________________________

Autor: Magdalena Chowaniec

Autor zdjęcia głównego: rawpixel.com, Freepik

Materiał źródłowy: materiały własne, mobiletrends.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.