Szklane witryny – modna ozdoba Twojego domu!

Witryny szklane to popularne rozwiązanie do twojego domu. Niezależnie od tego, czy umieścisz je w swojej jadalni, kuchni, czy nawet garderobie, będą wyglądać efektownie. Stanowią stylowy dodatek do niemal każdego pomieszczenia.

Szklane witryny, są również praktyczne – łatwo sięgnąć po to, czego potrzebujesz. Nadają się świetne do przechowywania bibelotów, takich jak stare zdjęcia lub ulubione przedmioty dekoracyjne. Dzięki temu nie muszą one siedzieć i zbierać kurzu gdzieś na półce!

To ma sens, że witryna szklana powróciła do łask po tych wszystkich latach! W swojej pierwotnej formie te meble były bardzo ważnymi elementami wyposażenia używanymi głównie w jadalniach. Przechowywano w nich najlepsze i najdroższe naczynia, rodzinne srebra czy pięknie mieniące się kryształy. Były dumą i chwałą pani domu! Później odeszły w zapomnienie. Teraz znów wracają do łask z unowocześnionym designem, który idealnie pasuje do nowoczesnych wnętrz i nie tylko!

Witryna szklana – gdzie postawić przeszkloną witrynę?

Szklana witryna świetnie sprawdzi się, w każdej części Twojego mieszkania lub domu! Nowoczesne witryny mogą trafić pod skosy – na poddasze, zostać zabudowane w ścianie lub prezentować się jako wolnostojący mebel. Warto również pamiętać, że istnieje taki produkt jak witryna wisząca, która zapewni więcej przestrzeni do przechowywania. Szeroka gama materiałów, z których mogą być wykonane witryny sprawia, że z łatwością dopasują się do każdej aranżacji wnętrza. Wszystko to sprawia, że szklane witryny są bardzo wdzięcznymi i praktycznymi meblami. Nie tylko ułatwiają eksponowanie przedmiotów, ale także chronią je przed kurzem czy uszkodzeniami.

Poszukując dobrego sposobu na przytulne urządzenie wnętrz warto porzucić stare wyobrażenia na temat szklanych witryn. W czasach PRL-u wszystkie witryny wyglądały niemal identycznie – miały cienkie nóżki i były wykończone okleiną z ciemnego drewna na wysoki połysk. Dziś natomiast można decydować o każdym szczególe dotyczącym ich wyglądu. Dzięki temu z powodzeniem mogą być wykorzystywane w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu, a także utrzymane w dowolnej konwencji stylistycznej.

Szklana witryna – jak wykorzystać jej przestrzeń?

Możliwości są nieograniczone, jeśli chodzi o to, co witryna szklana może przechować: zaczynając od książek, przez zastawę stołową i figurki, kończąc dziełach sztuki. Kluczem jest znalezienie czegoś na tyle interesującego, że ludzie będą chcieli to zobaczyć z bliska – a może nawet dotknąć!

  • Witryna szklana do jadalni, to dyskretny mebel, który bez problemu można wkomponować w każdą aranżację wnętrza. Można w nim przechowywać drogie kryształowe naczynia lub inne cenne przedmioty bez obaw o ich bezpieczeństwo. Bardzo wygodne jest również przechowywanie codziennych naczyń na półkach takich szafek – będą one nie tylko pięknie wyglądać, ale również oszczędzą miejsce w kuchni.
  • Szklana witryna do salonu lub sypialni, może służyć jako regał z ulubionymi książkami, albumami, a także jako półka, na której można wyeksponować elementy dekoracyjne -rzeźby, pamiątki rodzinne czy ramki ze zdjęciami. Witryny mogą stanowić samodzielny mebel lub można je ciekawie połączyć z szafą na wymiar.
  • Witryna w szkle do biura lub gabinetu, gdy potrzebujemy przechowywać dokumenty, segregatory i akcesoria firmowe, nic nie jest lepsze niż szklana witryna, która doskonale sprawdzi się jako miejsce do przechowywania takich przedmiotów. Dzięki szklanym frontom z łatwością znajdziemy to, czego akurat potrzebujemy, a pomieszczenie zyska na wyglądzie i estetyce.
  • Witryny w garderobach, można w nich elegancko wyeksponować kolekcję butów, torebek czy sukienek wyjściowych. Takie gabloty świetnie nadają się do profesjonalnego eksponowania produktów i akcesoriów. Oferują również elegancki wygląd, który jest zarówno piękny, jak i funkcjonalny. Gabloty te oferują możliwość przechowywania przedmiotów, podczas gdy są one prezentowane. Pozwalają zobaczyć przedmioty wyraźnie bez konieczności otwierania ich i zaglądania do środka każdego pojemnika indywidualnie przed podjęciem decyzji o wybraniu danej rzeczy.

________________________

Autor: Julia Kownacka

Autor zdjęcia głównego: modnemieszkanie.com

Materiał źródłowy: komandor.pl, agatameble.pl, zona-design.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.