Porównywarka OC – dlaczego warto zawrzeć polisę online?

Kierowcy co roku muszą decydować, gdzie ubezpieczyć swój samochód. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest zakup polisy przez internet. To szybkie, tanie i niewymagające wychodzenia z domu rozwiązanie. Przyjrzyjmy się, dlaczego wciąż dobrym pomysłem jest zakup polisy OC online oraz korzystanie przy tym, z dostępnych narzędzi, takich jak porównywarka OC.

Czym jest polisa online?

Ubezpieczenie online to polisa, którą można kupić zdalnie przez Internet lub telefon, nie wychodząc z domu. Jest ono dostępne w większości towarzystw ubezpieczeń zdrowotnych i stanowi część ich podstawowej działalności. Polisy można kupić bezpośrednio na stronie internetowej towarzystwa ubezpieczeniowego lub przez telefon z operatorem infolinii, jeśli jest to dla nas wygodniejsze. Ponadto w Internecie istnieją porównywarki, które w jednym miejscu zestawiają oferty kilku ubezpieczycieli na życie, dzięki czemu nie trzeba odwiedzać każdego ubezpieczyciela z osobna.

Warto zaznaczyć, że zakup ubezpieczenia przez Internet nie wpływa na zakres ochrony ubezpieczeniowej, który jest identyczny niezależnie od miejsca zakupu. Jednocześnie zakup polis za pośrednictwem kanałów internetowych może być korzystniejszy pod względem cenowym niż np. proponowany w punkcie stacjonarnym. Ponadto klient ma możliwość samodzielnego porównania ofert wielu towarzystw w dowolnym momencie w domu.

Obraz autorstwa drobotdean na Freepik

Dlaczego warto kupić polisę przez internet?

  • Niska cena – ubezpieczenie OC kupione przez Internet będzie na ogół tańsze od tego wykupionego stacjonarnie,
  • łatwe porównanie ofert – porównywarka OC oraz kalkulator OC pomogą w obliczeniu kosztów polisy i wyborze najkorzystniejszego ubezpieczenia,
  • szybkość – polisę możemy wykupić już w przeciągu kilkunastu minut, to duży plus, gdy polisa kończy się tego samego dnia,
  • dostępność – ubezpieczenie można zawrzeć o każdej porze dnia i nocy, także w weekendy oraz w święta,
  • wygoda – nie musimy udawać się do stacjonarnego punktu ubezpieczyciela, ponieważ wszystko załatwimy z komfortowego fotela w swoim domu,
  • bezpieczeństwo – wykupienie polisy OC on-line jest całkowicie bezpieczną procedurą, która jest tak samo ważna, jak procedura realizowana stacjonarnie.

Czym jest porównywarka OC ?

Jest to porównywarka firm ubezpieczeniowych. Możesz wprowadzić kilka szczegółów dotyczących ubezpieczanego pojazdu, a na ekranie wyświetlą się oferty wielu firm.

Dlaczego porównywarka OC i AC jest lepsza o stron poszczególnych ubezpieczycieli?

Wprowadzając wszystkie dane do kalkulatora, oszczędzasz czas i wysiłek. Co więcej, wystarczy, że zrobisz to tylko raz. Na jednej stronie otrzymujesz oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Porównaj różne firmy, aby uzyskać najlepszą polisę i zaoszczędzić na kosztach ubezpieczenia. Kalkulator wyświetli oferty dopasowane do Ciebie i Twoich potrzeb. Podane ceny są ostateczne. Koszt może (ale nie musi) wzrosnąć, jeśli zdecydujesz się zapłacić za OC w ratach. W takiej sytuacji zostaniesz wcześniej poinformowany o wysokości rat i innych warunkach płatności, które mogą obowiązywać.

Porównywarka OC – gdzie szukać taniej polisy w Internecie

Konsumenci internetowi zwykle preferują wygodniejsze metody zdobywania informacji. W związku z tym w ostatnich latach znacznie wzrosła popularność serwisów porównujących ceny. Strony te dostarczają użytkownikom jasnych i szczegółowych informacji na temat ofert różnych ubezpieczycieli dotyczących jednego i tego samego produktu (polisy ubezpieczeniowej). Na tych platformach można łatwo filtrować wyniki wyszukiwania według tych kryteriów, które najbardziej interesują użytkownika – kosztów składek, obszarów pokrycia czy rodzajów polis ubezpieczeniowych.

Dzięki dostępnym narzędziom takim jak porównywarka OC, będziesz mógł spokojnie porównać propozycje kilkunastu firm i wybrać najtańszą w ciągu kilku minut bez wychodzenia z domu – wystarczy tylko, że masz dostęp do internetu za pomocą laptopa lub smartfona.

Autor: Magdalena Chowaniec

Materiał źródłowy: najtaniejuagenta.pl, rankomat.pl, aniaradzi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.