Legenda FC Barcelony żegna się z klubem

15 lat gry na najwyższym poziomie, 30 zdobytych tytułów dla Dumy Katalonii – nie ma absolutnie żadnych wątpliwości – Gerard Pique to wielka legenda Barcelony. Dzisiejszego wieczoru Katalończycy zmierzą się z Almeríą.

„Jak wielu z was, zawsze byłem kibicem Barçy. Urodziłem się w rodzinie, która kocha futbol i kibicuje Barcelonie. Nie chciałem być profesjonalnym zawodnikiem od dziecka. Chciałem być piłkarzem Barçy. Dużo myślałem ostatnio o tym dziecku. O tym, co mały Gerard pomyślałby, gdyby dowiedział się, że jego wszystkie marzenia zostaną spełnione. Że dostanie się do pierwszej drużyny Barçy. Że wygra wszystkie możliwe trofea. Że będzie mistrzem Europy i świata. Że zagra u boku najlepszych zawodników w historii. Że zostanie zostanie jednym z kapitanów zespołu. (…) Futbol dał mi wszystko, Barça dała mi wszystko. I teraz, kiedy wszystkie marzenia dziecka spełniły się, chcę powiedzieć, że czas zakończyć tę przygodę. (…) W tę sobotę odbędzie się mój ostatni mecz na Camp Nou. Zostanę zwykłym kibicem. Będę wspierał drużynę. Przekażę miłość do Barçy moim dzieciom, tak jak moja rodzina przekazała mi” – powiedział Piqué w pożegnalnym wideo.

Sobotni mecz dla kibiców FC Barcelony nabrał wyjątkowego znaczenia. Gerard Pique tym spotkaniem zakończy całą dotychczasową karierę klubową. To ma być niezapomniany wieczór dla legendy Barcelony! Fani przygotowali sporo niespodzianek.

Gdzie i o której można zobaczyć mecz?

Spotkanie Barcelony z Almerią rozpocznie się o godz. 21:00. Transmisję z meczu przeprowadzi Canal+ Premium.

_________________________________

Autor: Magdalena Chowaniec

Autor zdjęcia głównego: Obraz NewUnion_org

Materiały źródłowe: sport.fakt.pl, transfery.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.