Depilacja laserowa bikini, czyli jak przygotować się do zabiegu oraz na jakie przeciwwskazania zwrócić uwagę

Depilacja laserowa nóg, pach czy owłosienia na twarzy jest niezwykle popularna, podobnie jak depilacja laserowa bikini. Jednak mimo ogólnej dostępności tego zabiegu, dla wielu kobiet jest on krępujący. A przecież stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnego zabiegu depilacji woskiem lub golarką.

Ze względu na delikatną skórę znajdującą się w okolicach bikini, każdy nieumiejętnie przeprowadzony zabieg pozbywający się nadmiernego owłosienia, może doprowadzić do pojawienia się niechcianych niedoskonałości i podrażnień. Czy depilacja laserowa miejsc intymnych jest sposobem na pożegnanie tych problemów na dobre? W końcu wiele osób podchodzi do zabiegów depilacji laserowej, jak do ostateczności, a przecież nie powinno się ich obawiać, ponieważ są niemal bezbolesne, a efekty uzyskane po odpowiedniej liczbie sesji przejdą najśmielsze oczekiwania. 

Zabieg depilacji laserowej bikini – o co w nim tak właściwie chodzi

Depilacja bikini laserowa, jak sama nazwa na to wskazuje, jest zabiegiem, podczas którego wykorzystuje się laser do usunięcia niechcianego owłosienia z okolic bikini. Cały proces opiera się na wiązkach światła zawartych w urządzeniu. Wiązka światła oddziaływuje na melaninę zawartą w mieszkach włosowych powodując uszkodzenie komórek leżących u podstawy włosa, co ma wpływ na opóźnienie procesu odrastania. Co istotne podczas zabiegu depilacji laserowej bikini nie zostają uszkodzone żadne tkanki lub komórki sąsiadujące z tym wytworem naskórka. Z tego też powodu depilacja laserowa okolic bikini jest najskuteczniejszą i najbardziej trwałą metodą pozbycia się niechcianego owłosienia. 

Laserowa depilacja bikini i jej rodzaje

Laserowe usuwanie owłosienia z okolic bikini może zostać wykonane na kilka sposób. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chce uzyskać klientka. Istnieje możliwość pozbycia się niechcianych włosów z pachwin, pośladków, wzgórka łonowego oraz szpary pośladkowej.

Metody depilacji laserowej dostępne w salonach:

  1. Depilacja laserowa klasyczna – redukcja owłosienia z boków wzgórka łonowego i pachwin,
  2. Depilacja laserowa kalifornijska – depilacja laserowa owłosienia do linii bielizny typu stringi,
  3. Depilacja laserowa francuska – tym tej depilacji laserowej obejmuje górną część okolic bikini. Często przy tej depilacji panie decydują się na pozostawienie dowolnego paska włosków. Zabieg ten pozbywa się również owłosienia z pachwin oraz warg sromowych większych, jednak nie obejmuje miejsc między pośladkami,
  4. Depilacja laserowa hollywoodzka – ten zabieg polega na całkowitym usunięciu włosków z okolic miejsc intymnych. W tym również pośladków oraz miejsca między nimi. Inaczej zwana jako depilacja pełna.
  5. Depilacja laserowa brazylijska – w jej przypadku zbędne owłosienie zostaje usunięte z okolic miejsc intymnych poza cienkim paskiem na wzgórku łonowym.

Co istotne, na depilację laserową okolic intymnych decydują się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Laserowe usuwanie włosów dla panów przede wszystkim opiera się na metodzie brazylijskiej oraz hollywoodzkiej. 

Jak przygotować się do depilacji laserowej bikini?

Przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować, ponieważ nie zastosowanie się do poniższych zasad wyklucza prawidłowe wykonanie zabiegu. Dlatego też na co najmniej pół roku przed depilacją laserową należy zakończyć doustną terapię retinoidami. Miesiąc wcześniej, należy zaprzestać stosowania depilatora oraz wosku w miejscu, które ma zostać poddane depilacji. W tym okresie warto również zaprzestać zażywania kąpieli słonecznych, chodzenia do solarium i stosowania samoopalacza. Dopuszcza się jedynie korzystanie z maszynki lub kolarki. W trzytygodniowym okresie poprzedzającym zabieg należy odstawić maści zawierające w swoim składzie pochodne retinoidów oraz wszelkiego rodzaju środki złuszczające. Należy zaprzestać również wykonywać peeling chemiczny.

Wraz ze zbliżającym się zabiegiem, na dwa tygodnie wcześniej należy zakończyć stosowanie preparatów fotouczulających, przeciwgrzybiczych, przeciwalergicznych, antybiotyków, a także ziół. Na dzień przed depilacją laserem nie należy smarować ciała żadnymi balsamami i kremami. Ważne jest również, by na miejsca poddawane depilacji laserowej nie nakładać dezodorantów oraz perfum. 

Depilacja okolic intymnych pozwoli na pozbycie się niechcianego owłosienia na dobre, pod warunkiem, że będziemy stosować się do zaleceń otrzymanych od specjalisty wykonującego nasz zabieg. 

Artykuł powstał przy współpracy z gabinetem „Dotyk Piękna” oferującym pełen zakres z zabiegu kosmetologii https://depilacja-laserowa-krakow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.