Czy warto zainwestować w rożek niemowlęcy?

Rożek niemowlęcy to świetny prezent dla rodziców i ich maluchów. Warto się w niego zaopatrzyć ze względu na poczucie bezpieczeństwa, jakie zapewnia noworodkowi. Rożek otula dziecko od pierwszych chwil życia i pozwala czuć się mu bezpiecznie i przytulnie jak w brzuchu mamy. Rożek dla niemowlaka pomaga również zagwarantować spokojny sen.

Jaki becik niemowlęcy wybrać?

Rożki niemowlęce to popularny wybór świeżo upieczonych rodziców. Szukając idealnego rogala dla naszego dziecka, warto zwrócić uwagę na materiał, wiązanie i usztywnienie z jakiego zrobiony jest dany rożek niemowlęcy.

Przede wszystkim rożki niemowlęce powinny być wykonane z bezpiecznej, certyfikowanej, antyalergicznej tkaniny. W takich przypadkach doskonale sprawdzi się bawełna lub bambus. Bambus to jedna z najdelikatniejszych tkanin na świecie, bezpieczna dla skóry niemowląt. Jest oddychający, a jego splot z mikrootworami i lekkość tkaniny zmniejszają ryzyko przegrzania dziecka, zapewniając doskonałą wentylację i komfort. Ponadto wiskoza bambusowa jest bardzo trwała, odporna na wilgoć, temperaturę i zagniecenia. Jednocześnie jest niezwykle miękka i przyjemna w dotyku.

Na rynku można spotkać wiele modeli tego produktu. Rożek niemowlęcy może być, wiązany za pomocą troczków lub szarf albo zapinany na rzep. Niestety, rzep nie jest zbyt praktyczny – po pewnym czasie takie rożki niemowlęce tracą przyczepność i przestają spełniać swoją funkcję. Wiązanie za pomocą szarf jest znacznie praktyczniejsze.

Najlepiej jest wybrać beciki niemowlęce nie usztywniane. To bardzo ważna cecha – w pierwszych tygodniach życia naturalna pozycja maluszka ma kształt litery C – pozycji embrionalnej. Usztywniony tył może mu utrudnić, a nawet uniemożliwić wygodne ułożenie. Jednocześnie rożek nie może być wiotki jak kocyk, ponieważ wtedy nie spełnia swojej funkcji i nie pozwala na pewne i bezpieczne trzymanie maleństwa.

Jak założyć rożki dla niemowląt?

Składanie rożka dla niemowląt nie jest trudnym zadaniem. Warto jednak skorzystać z instrukcji, beciki mają wile różnych sposobów wiązania więc warto podczas wyboru zainteresować się, który będzie bezpieczny i wygodny dla dziecka. Przy składaniu rożka niemowlęcego ważna jest obserwacja dziecka i jego reakcji na rożek niemowlęcy.

Jak złożyć rożek niemowlęcy, aby był bezpieczny? Należy zadbać o to, aby mimo ciasnego zawinięcia, dziecko miało swobodę i naturalne ułożenie ciała. Trzeba zwrócić uwagę na wygodne ułożenie stópek i rączek, aby nie było ono niewygodne. Warto też zadbać o odpowiednie zawiązanie, rożki dla niemowląt potrafią łatwo się rozpinać, a przecież każdy chce aby jego dziecko uniknęło poluzowania węzła i wywinięcia się z chusty podczas ruchu lub zabawy.

Rożki niemowlęce – całkowicie bezpieczne zakładanie krok po kroku:

  • Kładziemy rożek na płaskim, a następnie maluszek trafia na rożek tak, aby jego głowa znalazła się w jednym rogu
  • Najpierw robi tak aby rożek dla noworodka miał zagięty dolny róg
  • Becik zawijamy na lewym końcu
  • Następnie tworzymy to samo zagięcie, po prawej stronie
  • Na koniec wiążemy z boku lub zapinamy na wygodny rzep w zależności od tego jaki rożek dla noworodka wybraliśmy

Kiedy zainwestować w rożki niemowlęce?

Rożek dla niemowląt jest przydatny w pierwszych tygodniach i miesiącach życia. Pierwsze chwile z noworodkiem to wyjątkowy czas pełen bliskości, czułości, radości i miłości. Jednak pierwsze chwile niemowlaka , zwłaszcza gdy zostajemy rodzicami po raz pierwszy, mogą być nieco stresujące. Na przykład w momencie, gdy chcemy po raz pierwszy wziąć maleństwo w ramiona – to często jedna z największych obaw osób, które same nie mają dzieci. Rożek przydaje się również w przypadku starszego rodzeństwa, gdyż starsza siostra lub brat zapewne będą chcieli trzymać niemowlaka. Zawinięte dziecko w becik zapewne pomoże zająć małe rączki rodzeństwa, dla którego będzie to w końcu jedna z pierwszych wyjątkowych chwil z nowym bratem, bądź siostrzyczką.

_____________________

Autor: Julia Kownacka

Autor zdjęcia głównego: Laura Garcia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.